Events around Södra Latin

FoxFusion - grundkurs i argentinsk tango, för vana foxare

FoxFusion - grundkurs i argentinsk tango, för vana foxare

Saturday 10:00 (09 June)
Danskollektivet, Stockholm

Loreen på Mosebacketerrassen

Loreen på Mosebacketerrassen

Friday 19:30 (15 June)
Södra Teatern, Stockholm

Konsert med 47soul

Konsert med 47soul

Sunday 20:00 (27 May)
Södra Teatern, Stockholm

Glasvegas på Mosebacketerrassen

Glasvegas på Mosebacketerrassen

Wednesday 19:30 (13 June)
Södra Teatern, Stockholm

Julien Baker | Stockholm

Julien Baker | Stockholm

Monday 19:00 (10 September)
Södra Teatern, Stockholm

Svenska Akademien på Mosebacke Terrassen

Svenska Akademien på Mosebacke Terrassen

Tuesday 18:00 (14 August)
Södra Teatern, Stockholm

Sonder Europe 2018 | Stockholm

Sonder Europe 2018 | Stockholm

Saturday 19:00 (17 November)
Södra Teatern, Stockholm

Jonas Lundqvist på Mosebacketerrassen

Jonas Lundqvist på Mosebacketerrassen

Tuesday 19:30 (14 August)
Södra Teatern, Stockholm


Feministisk Vårmarknad

Feministisk Vårmarknad


When?

Start time: Saturday 12:00 (24 March)
End time: Saturday 16:00 (24 March)

Where?

Södra Latin
Skaraborgsgatan 14, Stockholm

About

Sist kom över 4000 besökare till vår Höstmarknad på Söder, nu gör vi det igen fast ännu större. Hela 70 (!!) utställare och vi tar över Södra Latin. Det blir vårens stora marknad!

Du kan fynda allt från kläder till smycken, keramik, inredning & massa konst. Vi har även tatuerare och barberare på plats som sist.

Gratis entré.

Våra utställare är:

Jessica Hallbäck - www.instagram.com/jessicahallback
Dyakia - www.instagram.com/dyakia
Frida Strömshed
Stuck Tatoo - www.stucklife.com
Fröken Braun - www.Frokenbraun.se
That Stone Store - www.thatstonestore.com
Art by Valman - www.artbyvalman.com
Jessica ritar - www.instagram.com/jessicaritar
Ami Jammeh Woodworks & design - www.instagram.com/madebyami/
Konst_igheter - www.instagram.com/konst_igheter
Magic Frigren - www.missmagicscabinet.wordpress.com
Ester sot - www.estersot.portfoliobox.net/gallery estersot.tictail.com instagram.com/ester_sot
Av Klara - www.Instagram.com/Av.Klara
Batoul Yazdanian - www.byheart.design
Not your darling
DDsthlm- www.ddsthlm.com
Klara Bartilsson - www.klarabartilsson.se
Sammie Metalguy - www.instagram.com/pandahandcrafting
Åsa Lindgren - www.instagram.com/mycketverkstad
Therese Lopez - www.instagram.com/Wriliya
V.U.L.G.O - www.instagram.com/v.u.l.g.o
Maria Stuge - www.instagram.com/mariastuge
Wendla - www.wendla.se
Semicoolceramics - www.instagram.com/semicoolceramics
Yemstone - www.instagram.com/yemstone
Meisgreece - www.instagram.com/meisgreece
Fia Lien - www.instagram.com/fialien
Design Lena Larsson - www.designlenalarsson.se
Saved & Remade - www.instagram.com/saved_and_remade/
Bydinosaurs - www.instagram.com/bydinosaurs
Almaz
Kajsys - www.etsy.com/se-en/shop/Kajsys
VKM-smycken - www.vkmsmycken.se
Madebyessmoo - www.instagram.com/madebyessmoo
Maja Meurling - www.majameurling.com
Hannah Jewellery - www.hannahlundberg.se
Hannoia - www.hannoia.se
Tihipress - www.tihipress.com
Pink Pineapple - www.shop.pinkpineapple.se
a.r.g.konst - www.femart.se/anna-rebecca-gustafsson
Pommagratt - www.pommagratt.se
Fashion by Rede - https://m.facebook.com/fashionbyrede/
Studio Fegraeus - www.studiofegraeus.tictail.com/
Smolk - www.smolk.se
Vera Hint Kindgren - www.cargocollective.com/verahintkindgren
Liza Hermeline - www.instagram.com/lizahermeline
Refo - www.shop.refo.nu/9feminist
Nileres Design - www.nileres.com/collections/girlpower
Silver & Gems - www.instagram.com/silverandgems
Traces Of Vintage - www.facebook.com/tracesofvintage
Awesome things - www.awesomethingsclothing.tictail.com
Linea Matei - www.lineamatei.com/illustrations
Emma Pålsson - www.artbyemmapalsson.se
Manakin - www.tictail.com/manakinstudio
Ania-Lu - www.instagram.com/ania_lu
ScienceAndWires - www.etsy.com/shop/ScienceAndWires
Precious Little Leaf - www.instagram.com/preciouslittleleaf
Cherry on Top - www.cherryontop.se/sv/tema-rainbow

(Tyvärr är marknaden full och vi tar inte emot nya anmälningar som utställare.)